6 Ağustos 2011 Cumartesi

Black Veil Brides Hakkında Az Bilinenler

*Grup ilk kurulduğu zaman adı Brides'tı.

*2009'un kasım ayında,gruba 2008'de dahil olan David "Pan" Burton ayrıldı.Ve yine aynı dönemlerde gruptan ayrılan lead gitarist Chris "Hollywood" Bluser ile House of Glass isimli yeni bir grup kurdular.Fakat House of Glass'ın Myspace sayfasına koyduğu ilk demolar ,BVB vokalisti Six'in sözlerini yazdığı şarkılardı.Bunun üzerine açıklama yapan BVB elemanları,bu şarkıların yakında çıkaracakları ilk albümlerinde yer alacak şarkılar olduğunu ve Pan'in sadece vokalleri yeniden kaydedip bu şarkıları yayımladığını belirttiler.Pan ise lşarkıları daha BVB'ye katılmadan önce yazdığını deklare etti.Bunun üzerine BVB elemanları şarkıların isimlerini değiştirdi."Funeral in Flames" oldu "Beautiful Remains" ve "Alive and Burning" de oldu "All Your Hate".Fkat nedense "Sweet Blasphemy"nin ismi de cismide değişmedi.

*Black Veil Brides,2009 yılında ABD sınırları dahilinde Hot Topic üzerinden tişörtü en çok satılan ikinci grup olunca,bugün bağlı olduğu Lava Records'un başkanı olan Jason Flom'un (aynı zamanda Hot Topic müzik bölümü başkanlarından) dikkatini çekti ve Flom grubu hemen kendi firmasına bağladı.

*Grubu bu sene Download Festival'de izledim.Hem dünyanın en büyük konser firması Live Nation'ın eş başkanı hem de Download Festival'in organizatörü olan Andy Cooping koca festival boyunca sadece tek bir kez sahneye çıktı,o da Black Veil Brides'ı anons etmek içindi.

*Grup şu sıralarda İngiltere'de çok büyük.Hem şarkıları rock & metal radyolarında sıkça dönüyor hem de Kerrang! başta olmak üzere yazılı basın onlara büyük destek veriyor.

(yazan:Sadi Tirak)

1 yorum: